Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane prędko się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar